Matcher idag - Stockholms Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2018-04-27
Tid Match Resultat Anläggning
Allsvenskan, herrar
19:00 AIK - IK Sirius FK Nationalarenan, Friends Arena
U19 Allsvenskan Norra - vår
19:30 Vasalunds IF - IF Brommapojkarna Skytteholms IP 1
20:00 IFK Lidingö FK - Hammarby IF FF Lidingövallen 2
U16 Nationell Grupp 5
20:00 Vasalunds IF - Hammarby IF FF Bergshamra IP 1
Herrar 4 Norra
20:00 Husby FF - Kista SC Ärvinge BP 1
Herrar 4 Mellersta
20:00 Olympiacos FC - Spårvägens FF Bromstens IP 2
20:00 Reymersholms IK - Värtans IK Zinkensdamms IP 1
Herrar 4 Södra
19:30 Ingarö IF - IFK Stockholm FK Ösby BP 1
20:15 Vendelsö IK - Assyriska United IK Vendelsömalmsskolan 1
Herrar 5 Norra
19:15 Ursvik IK - Danderyds SK Ursviks IP 1
Herrar 5 Mellersta
18:00 Högalids IF - Gimonäs FC Zinkensdamms IP 1
18:00 Norrtulls SK - Redbrick City FC Stadshagens IP 1
20:00 IK Hephata - Saltsjöbadens IF Stadshagens IP 1
Herrar 5 Södra
20:00 Kongo United FC - Essinge IK Sätra BP 1
20:00 Preben BoIS - Fittja IF Mälarhöjdens IP 1
20:00 S Wanderers IKF - Stuvsta IF Brunna IP 2
20:00 Skarpnäck FF - Rönninge/Salem Fotboll Skarpnäcks SF 3
Herrar 6 A
20:00 Dynamo Täby FC - Rydbo IF Vikingavallen/Täby IP 1
Herrar 6 B
20:00 Apollon Solna FK - IF Lokomotiv Blackeberg Skytteholms IP 3
20:00 Klassens IF - Olympique Rissne FC Örvallen 1
20:00 Råsunda IS - FC Baloch Råsunda IP 1
Herrar 6 C
20:00 Tekniska Högskolan FC - Handelskamraternas IS Östermalms IP 1
20:00 Åkeshovs IoFK - Ljungbackens IF Stora Mossens IP 1
Herrar 6 D
20:00 Jarlabergs IF - Gustavsbergs IF FK Nacka IP 2
Herrar 6 E
Torö FF - FC Björnligan Uppskj. Sunnerby IP 1
20:00 FC Brandbergen - Sorunda IF Brandbergsplan 1
20:00 FC Tre Laxar - IF Söderkamraterna Kärrtorps IP 2
Herrar 6 F
19:15 Grödinge SK - Tudor Arms FC Broängsplan 1
20:00 Pappas Pojkar FF - Svensk-Palestinska FF Brantbrinks IP 1
20:00 Örby IS - Rapa Nui FK Solberga BP 1
Herrar 7 A
19:30 Väsby IK FK - Banjul FC Vilundavallen 2
Herrar 7 B
20:00 Hagalunds IS - Sundbyberg FC Skytteholms IP 2
Herrar 7 C
20:00 FC of Hässelby - FK Bromma Hässelby Gårds BP 1
Herrar 7 D
19:00 Lidingö Gazoliners FC - AC Azzurri Breviks IP 2
Herrar 7 E
20:00 FC Söder - Oranje FK Tantolundens BP 1
20:00 GIH FF - Bondegatans Bajare FF Essinge IP 1
Herrar 7 G
19:30 Athletic FC Trångsund - Söderort United FF Visättra IP 1
Herrar 7 I
20:00 FC Vretarna - Los Copihues IF Storvretens BP 1
Herrar Vet A
20:00 Kofkella Kultur o IF - Danderyds SK Spånga IP 4
Damer 3 B
20:00 Bagarmossen Kärrtorp BK - Nacka Allstars DFF Kärrtorps IP 1
P18/19- 1A
20:00 Djurgårdens IF FF 1 - Sollentuna FK 3 Hjorthagens IP 1
20:00 Hammarby IF FF 2 - IFK Lidingö FK blå Hammarby IP 1
P18 kval till U19
19:30 IFK Haninge - Konyaspor Kultur och IF Torvalla IP 3
20:00 Hanvikens SK 1 - Sundbybergs IK Trollbäckens IP 2
20:00 Ängby IF - Mälarhöjden-Hägersten FF Ängby IP 1
P17- 1A
20:00 Täby FK U1 - Viggbyholms IK FF Tibblevallen (Täby SC 2)
P17- 2
20:00 Rönninge Salem Fotboll 1 - Rotebro IS FF 1 Berga IP 1
P17- 3B
20:00 Järla IF FK Svart - Tungelsta IF 2 Nacka IP 1
P16 kval till U17
19:30 IFK Viksjö 1 - Tullinge TP FK 1 Viksjövallen 2
20:00 IFK Stocksund 1 - Tyresö FF 1 Danderyd Arena 1
P16- 2C
18:30 Hanvikens SK Vit - Stuvsta IF 1 Trollbäckens IP 2
P16- 3B
18:30 Spånga IS FK 2 - Kungsängens IF 2 Spånga IP 4
P15 kval till U16
20:00 FC Djursholm 1 - IK Frej Täby FK 1 Djursholms IP 2
P15- 1B
18:00 IF Stockholms Fotbollsakademi 2 - IF Brommapojkarna 5 Solberga BP 1
P15- 3C
19:30 Ingarö IF - Örby IS Blå Ingarö IP 2
P15- 3D
18:45 Enskede IK Gul 3 - Segeltorps IF 2 Enskede IP 2
P15- 4C
18:15 Årsta FF 2 - Enskede IK Grön Årstagårdens BP 1
P14- 1B
19:00 Älvsjö AIK FF Blå 1 - IF Brommapojkarna 1 Älvsjö IP 1
P14- 1C
17:30 Nacka FC - Tyresö FF 1 Nacka IP 1
P14- 2A
18:30 IK Frej Täby FK 1 - IF Brommapojkarna 23 Vikingavallen/Täby IP 1
19:15 Sollentuna FK 9 - Kista SC KFUM 2 Norrvikens IP 2 Hall
P14- 2B
18:45 IF Brommapojkarna 4 - Sollentuna FK 2 Ängby IP 1
19:30 Enskede IK Röd - IFK Viksjö 1 Enskede IP 3
P14- 3E
18:30 Djurgårdens IF FF 6 - Saltsjöbadens IF 2 Hjorthagens IP 1
P14- 3F
19:30 Ösmo/Nynäshamn - Vendelsö IK 2 Ösmo IP 1
P14- 4B
18:30 Täby United FC E - Ekerö IK 2 Erikslund 1
P14- 5A
18:30 Bollstanäs SK 2 - Hässelby SK FF 4 Bollstanäs IP 1
P13- 1C
19:30 Segeltorps IF 3 - Stureby SK Lag 1 Segeltorps IP 1
P13- 2C
17:45 Djurgårdens IF FF 6 - Sollentuna FK 14 Edsbergs Sportfält 3
P13- 3E
18:45 Värtans IK Röd - Älvsjö AIK FF Svart 2 Östermalms IP 1
P13- 3F
17:30 Järla IF FK Svart - Älta IF svart Nacka IP 2
P13- 3H
18:45 Huddinge IF 2 - Pappas Pojkar FF Blå Källbrinks IP 3
P13- 4A
19:00 Enebybergs IF 2 - IFK Lidingö FK 8 vit Enebybergs IP 2
19:45 Täby United FC Röd - IFK Vaxholm 3 Erikslund 1
P13- 4E
18:00 Gustavsbergs IF FK Röd - Ingarö IF Vit Ösby BP 1
18:45 Jarlabergs IF 3 - Saltsjöbadens IF 2 Nacka IP 2
P13- 4G
17:45 Älvsjö AIK FF Röd 2 - Stuvsta IF 4 Älvsjö IP 1
19:15 Örby IS - Gröndals IK 2 Stureby Skola BP 1
P12:9- 8 Svår
18:30 Vendelsö IK 1 - Rågsveds IF grön Vendelsömalmsskolan 1
18:45 Boo FF 6 - Mälarhöjdens IK Fotboll 1 Myrsjö IP 1
P12:9-17 Medel
19:15 Hammarby IF FF 2 - Gustavsbergs IF FK Röd Eriksdals BP 1
P12:9-18 Medel
17:30 Vendelsö IK 2 - Huddinge IF 5 Vendelsömalmsskolan 1
P12:9-23 Lätt
18:00 IF Söderkamraterna 1 - Huddinge IF 8 Eriksdals BP 1
P12:7- 5 Medel
19:00 Vårby Gårds IF Gul - Ingarö IF Gul Vårbyparkens BP 11
P12:7- 8 Lätt
19:30 Djurgårdens IF FF 9 - IFK Lidingö FK 2 Hjorthagens IP 2
P12:7- 9 Lätt
19:30 Älvsjö AIK FF Svart - Stureby SK 1 Älvsjö IP 4
P11- 8 Svår
18:15 Boo FF 15 - Saltsjöbadens IF 5 Boovallen 22
P11-14 Medel
18:00 FK Bromma 2 - Bollstanäs SK Grön 2 Ängby Södra BP 11
P11-17 Medel
18:15 Sundbybergs IK Grön - Spånga IS FK 6 Sundbybergs IP 22
P11-21 Medel
19:00 Boo FF 2 - Jarlabergs IF 1 Boovallen 22
19:30 Värmdö IF Blå - Järla IF FK Röd Värmdövallen 21
P11-22 Medel
18:30 Värmdö IF Vit - Gustavsbergs IF FK Svart Värmdövallen 22
P11-23 Medel
19:45 Boo FF 10 - Boo FF 14 Boovallen 22
P11-24 Medel
19:00 Älta IF svart - Boo FF 3 Älta IP 12
P11-25 Medel
19:30 Stuvsta IF 4 - Vendelsö IK 2 Stuvsta IP 11
P11-26 Medel
18:45 Stuvsta IF 5 - Rönninge Salem Fotboll 2 Stuvsta IP 11
19:30 Skogås-Trångsunds FF Blå 1 - Vårby Gårds IF Gul Nytorps Mosse IP 11
P11-28 Lätt
18:45 Viggbyholms IK FF Vit - Enebybergs IF 4 Hägernäs IP 21
P11-30 Lätt
18:45 FK Bromma 1 - Bele Barkarby FF 4 Ängby Södra BP 11
19:30 Bollstanäs SK 13 - Kallhälls FF 2 Bollstanäs IP 22
P11-34 Lätt
19:30 Skogås-Trångsunds FF Röd 2 - Tyresö FF Str. Gul Nytorps Mosse IP 12
P11-36 Lätt
18:00 Sörskogens IF 2 - Älvsjö AIK FF Röd 1 Sörskogens BP 11
P11-37 Lätt
18:00 Wårby United FF 1 - Vårby Gårds IF Grön Vårbyparkens BP 11
P10- 9 Svår
17:30 Älta IF 6 - Vendelsö IK 10 Älta IP 11
P10-10 Svår
19:45 Sörskogens IF 1 - Tullinge TP FK Gul Sörskogens BP 11
P10-13 Medel
18:30 Bollstanäs SK 4 Grön - Täby FK 21 Bollstanäs IP 21
P10-17 Medel
19:00 Sundbybergs IK Blå - Ursvik IK Blå 1 Sundbybergs IP 21
P10-19 Medel
19:00 IF Brommapojkarna 8 - Vasastans BK 2 Ängby IP 2
P10-26 Medel
18:30 Älvsjö AIK FF Blå 1 - IFK Haninge 32 Älvsjö IP 4
P10-28 Medel
17:15 Sörskogens IF 2 - Örby IS Gul Sörskogens BP 11
18:00 Stuvsta IF 1 - Tullinge TP FK Vit Stuvsta IP 11
P10-32 Lätt
19:30 Bollstanäs SK 23 - Bällsta FF 2 Bollstanäs IP 21
P10-36 Lätt
18:30 Djurgårdens IF FF 9 - Karlbergs BK Grön 1 Hjorthagens IP 2
P10-42 Lätt
18:00 Segeltorps IF 2 - Arameisk-Syrianska IF 1 Segeltorps IP 2
18:00 Vårby Gårds IF Grön - Fruängens IF 1 Vårbyparkens BP 12
19:30 Huddinge IF 2 - Pappas Pojkar FF 2 Källbrinks IP 2
P10-43 Extra Lätt
18:30 Huddinge IF 3 - Örby IS Röd Källbrinks IP 2
P 9- 2
17:30 Enebybergs IF 3 - Bällsta FF 5 Enebybergs IP 36
P 9- 3
18:00 IK Frej Täby FK 4 - Viggbyholms IK FF Gul Vikingavallen/Täby IP 35
18:15 Enebybergs IF 5 - Bällsta FF 6 Enebybergs IP 36
P 9- 4
18:45 IK Frej Täby FK 3 - Viggbyholms IK FF Grön Vikingavallen/Täby IP 35
P 9-29
18:30 Ingarö IF Svart - Hammarby IF FF 3 grön Ingarö IP 216
P 9-32
18:45 Skogås-Trångsunds FF Vit - Hanvikens SK Svart Nytorps Mosse IP 126
P 9-34
18:45 Skogås-Trångsunds FF Röd - Vega FC svart 1 Nytorps Mosse IP 125
P 9-36
18:00 Skogås-Trångsunds FF Blå - Vega FC Vit 2 Nytorps Mosse IP 126
18:45 Ösmo GIF FK Gul - Hanvikens SK Gul Ösmo IP 125
P 9-40
18:30 Sörskogens IF 2 - Enskede IK Grå Sörskogens BP 126
P 9-42
18:30 Sörskogens IF 1 - Stuvsta IF 5 Sörskogens BP 125
P 8- 1
19:30 IK Frej Täby FK 5 - Bollstanäs SK 12 Vikingavallen/Täby IP 35
P 8- 2
17:15 IK Frej Täby FK 3 - Erikslunds KF Vit Vikingavallen/Täby IP 35
P 8- 4
17:15 IK Frej Täby FK 2 - Enebybergs IF 5 Vikingavallen/Täby IP 36
P 8- 6
18:00 Djurgårdens IF FF 14 - Norrtulls SK Vit 1 Hjorthagens IP 3
P 8- 7
18:45 Djurgårdens IF FF 7 - Djurgårdens IF FF 12 Hjorthagens IP 3
P 8-14
19:00 Ursvik IK Vit 2 - Tensta United IS Golfängarna 15
P 8-16
18:00 Ursvik IK Vit 1 - Apollon Solna FK Svart Golfängarna 16
P 8-17
18:00 AIK FF 10 - Djurgårdens IF FF 16 Läroverket 1
P 8-19
19:30 Djurgårdens IF FF 11 - Ängby IF Grön 2 Hjorthagens IP 3
P 8-24
17:30 Ingarö IF Svart - Boo FF 12 Ingarö IP 216
P 8-27
18:45 Ösmo GIF FK Gul - Västerhaninge IF 2 Ösmo IP 126
P 8-29
18:45 Skogås-Trångsunds FF Grön - IFK Haninge 42 Nytorps Mosse IP 116
P 8-40
18:45 Segeltorps IF 3 - Sörskogens IF 1 Segeltorps IP 3
P 8-41
18:00 Stuvsta IF 1 - Arameisk-Syrianska IF 1 Stuvsta IP 2
F16/19- 1
20:15 Älvsjö AIK FF 1 - IFK Lidingö FK U Älvsjö IP 1
F16/19- 2A
18:30 Vallentuna BK DF 1 - AIK FF 2 Vallentuna IP 2
19:00 Sollentuna FK 1 - IFK Aspudden-Tellus 1 Norrvikens IP 1
F16/19- 3A
19:45 Sundbybergs IK - Hässelby SK FF 2 Sundbybergs IP 2
F16/19- 3B
19:15 Ekerö IK - Bagarmossen Kärrtorp BK 1 Träkvistavallen 1
20:00 Huddinge IF 1 - IF Brommapojkarna 3 Källbrinks IP 3
F16/19- 3C
20:00 Tullinge TP FK - Arameisk-Syrianska IF 1 Brantbrinks IP 2
F15- 1A
20:30 Skogås-Trångsunds FF Blå - IFK Solna 1 Nytorps Mosse IP 1
F15- 2B
18:45 Järla IF FK Vit - Älvsjö AIK FF 2 Nacka IP 1
F14- 1A
18:45 Täby FK 1 - IFK Lidingö FK vit Skarpäng 1
F14- 1B
20:00 IF Brommapojkarna 4 - Boo FF Åkeshovs BP 1
F14- 2A
18:30 Brottby SK - Viggbyholms IK FF Vit Bällstabergs BP 1
F14- 2B
18:00 Sundbybergs IK Grön - Bele Barkarby FF 1 Örvallen 1
F14- 3C
19:00 Västerhaninge IF 1 - Vendelsö IK 1 Hanvedens IP 2
F13- 1B
18:00 Stureby SK 1 - Älvsjö AIK FF 1 Stureby Skola BP 1
F13- 2A
17:30 Sollentuna FK 3 - IK Frej Täby FK 1 Kärrdals BP 1
F13- 2E
18:15 Vendelsö IK 2 - Tullinge TP FK 1 Brandbergsplan 1
F12:9- 2 Svår
18:45 IF Brommapojkarna 1 - Jarlabergs IF 1 Åkeshovs BP 1
20:00 Boo FF 3 - IFK Lidingö FK vit Myrsjö IP 1
F12:9- 3 Medel
18:30 Rotebro IS FF 1 - Erikslunds KF Skinnaråsens IP 2
19:30 Täby FK 31 - IFK Stocksund Vit Näsbydal 1
F12:7- 4 Lätt
19:00 IFK Lidingö FK vit - Norrtulls SK 1 Killinge BP 1
F11- 1 Svår
18:30 IF Brommapojkarna 6 - Viggbyholms IK FF Hägernäs IP 22
F11- 2 Svår
18:00 Stuvsta IF 1 - Saltsjöbadens IF 2 Stuvsta IP 12
18:30 Värmdö IF Röd - Arameisk-Syrianska IF 1 Värmdövallen 21
F11- 4 Medel
17:30 Sundbybergs IK Vit - IFK Lidingö FK 4 vit Sundbybergs IP 22
18:00 Ursvik IK Svart - Enebybergs IF 2 Ursviks IP 11
F11- 5 Medel
17:30 Sundbybergs IK Grön - Bele Barkarby FF 2 Sundbybergs IP 21
F11- 6 Medel
18:15 Boo FF 2 - Älta IF svart Boovallen 21
F11-10 Lätt
18:00 FK Bromma 1 - Kungsängens IF 1 Ängby Södra BP 12
F11-12 Lätt
18:15 Älta IF vit - Värmdö IF Blå Älta IP 11
F11-13 Lätt
18:45 Stuvsta IF 3 - Rågsveds IF grön Stuvsta IP 12
F10- 6 Medel
18:00 Ursvik IK Gul - Danderyds SK 2 Ursviks IP 12
F10- 7 Medel
19:00 Älta IF röd - Tyresö FF Gul Älta IP 11
19:30 Värmdö IF Vit - Boo FF 1 Värmdövallen 22
F10- 8 Medel
17:30 Älta IF vit - Örby IS Blå Älta IP 12
F10-12 Lätt
19:00 Sundbybergs IK Vit - FK Bromma 1 Sundbybergs IP 22
F 9- 1
17:30 Enebybergs IF 2 - IFK Stocksund Vit Enebybergs IP 35
18:00 IK Frej Täby FK Vit - Täby FK 21 Vikingavallen/Täby IP 36
F 9- 2
18:45 IK Frej Täby FK Gul - Täby FK 22 Vikingavallen/Täby IP 36
F 9- 6
18:15 Enebybergs IF 3 - Sundbybergs IK Grön Enebybergs IP 35
F 9- 8
18:30 Ingarö IF Gul - Hammarby IF FF 4 vit Ingarö IP 226
F 9-10
18:00 Skogås-Trångsunds FF Blå - Västerhaninge IF Nytorps Mosse IP 125
F 9-11
18:00 Skogås-Trångsunds FF Vit - FOC Farsta Blå Nytorps Mosse IP 116
F 8- 2
19:30 IK Frej Täby FK Svart - Enebybergs IF 2 Vikingavallen/Täby IP 36
F 8- 8
18:30 Ingarö IF Gul - Värmdö IF Blå Ingarö IP 225
F 8-12
19:30 Sörskogens IF Röd - Örby IS Röd Sörskogens BP 126

Informationen ovan hämtas från Fotbollens Gemensamma Informationssystem (FOGIS).
Läs mer om FOGIS